Warsztat Jak, gdzie i po co?

Katarzyna Zachara. Grupa wiekowa 14-19. (otwarte zapisy – do 20 osób).

15 czerwca, 15:00-18:00, Zodiak (Warszawski Pawilon Architektury, Pasaż wiecha 4)

Jak powinien wyglądać budynek, który służy do mieszkania?

Czym różni się od szkoły albo restauracji?

Czy jeśli postawimy któryś z nich w centrum miasta, to będzie wyglądał inaczej niż ten, który stoi na środku jeziora? Tyle pytań, a ile odpowiedzi!

Podczas warsztatów przejdziemy od teorii do praktyki. Porozmawiamy o tym jak architekci balansują estetykę z praktycznością, aby potem zaplanować własne koncepcje budynków, które muszą sprostać konkretnym wymaganiom, a jednocześnie zadziwiać formą. Nie zabraknie również inspirujących przykładów z całego świata – od ikonicznych dzieł współczesnej architektury, po mniej znane, ale równie ciekawe projekty. Będziemy dyskutować, analizować i przede wszystkim tworzyć. To doskonała okazja, by rozwijać swoje umiejętności projektowe i zyskać nowe perspektywy!

Warsztat prowadzi:

Katarzyna Julia Zachara – producentka wydarzeń, edukatorka. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku i Uniwersytetu Warszawskiego. Przez 5 lat związana była z ZODIAKIEM Warszawskim Pawilonem Architektury. Obecnie pracuje w Narodowym Centrum Kultury, gdzie m.in. koordynuje ogólnopolski projekt Archi-przygody, który wprowadza edukację architektoniczną do szkół podstawowych, przedszkoli i lokalnych instytucji kultury. 

____
Warsztat towarzyszy wystawie 'PartycypujeMY!’, stworzonej w ramach programu Akademii Młodych Architektek i Architektów w Warszawie (www.amaia.waw.pl)

Wystawę można obejrzeć 26 czerwca – 7 lipca w Zodiaku.

Program realizuje Fundacja Inna Przestrzeń, współfinansuje Urząd m. st. Warszawy